Ana Sayfa / Kıbrıs / “Yeniden Kapanmak Zorunluluğu Doğabilir”

“Yeniden Kapanmak Zorunluluğu Doğabilir”

“Yeniden Kapanmak Zorunluluğu Doğabilir”

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yayımladığı açıklamasında açılım süreci olayın sağlık boyutu yeterince dikkate alınmadan uygulanması sonucunda yeniden kapanmak zorunluluğu doğabileceğine değindi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklaması şu şekilde:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni vaka olmadan geçirdiğimiz iki ayı aşkın bir süreden sonra yine yeni vakalarla karşılaşmaya başladığımızı biliyorsunuz. Bu durum sizleri haklı olarak endişelendiriyor. Kuşkusuz sonsuza kadar kapalı olarak kalamayacağımıza göre, bir açılım yapılması gerekliliğini toplumumuzda kabul etmeyen yoktur.

Ancak tüm bu süreçte bilim insanlarının, uzman doktorların ve özellikle de yetkili olması gereken sağlık kurullarının uyarılarını dikkate almak zorunluluğu vardır. Bu önemli ilkeye, yani benim ta başından beri “Salgın sürecinde rotayı sağlık çizsin, siyaset bunu takip etsin.” talebime tam olarak uyulmadığını da belirtmek zorundayım. Açılım süreci olayın sağlık boyutu yeterince dikkate alınmadan uygulanırsa o zaman da yeniden kapanmak zorunluluğu doğabilir. Bu, öyle inanıyorum ki hiç kimsenin arzu ettiği bir durum değildir.”

Ana Sayfaya Dön

Güneydeki Otellerin Doluluk Oranı Açıklandı

Güneydeki Otellerin Doluluk Oranı Açıklandı Kıbrıs’ın güneyindeki otellerin, Ağustos’un ilk haftasındaki doluluk oranının ortalama yüzde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir