Ana Sayfa / Kıbrıs / “Polisin Güvende Ve Mobbingden Uzak Olarak Çalışması En Temel Çalışma Hakkıdır”

“Polisin Güvende Ve Mobbingden Uzak Olarak Çalışması En Temel Çalışma Hakkıdır”

“Polisin Güvende Ve Mobbingden Uzak Olarak Çalışması En Temel Çalışma Hakkıdır”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çok önemli ve hayati görevler yapan polisin, bu görevini icra ederken güvende ve mobbingden uzak olmasının en temel çalışma hakkı olduğunu belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Polis, bir toplumda hak ve özgürlüklerin korunmasında ve kamu güvenliğinin sağlanmasında toplum hayatı için vazgeçilmez bir unsurdur. Çok önemli ve hayati görevler yapan polisimizin, bu görevlerini icra ederken güvende ve mobbingden uzak olması en temel çalışma haklarıdır. Toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamını idame ettirmesine katkı sağlamak misyonu ile çalışan polisimizin, aynı huzur ve güven içinde çalışması da bizler için en birincil konudur” ifadeleri kullanıldı.

Yasalar ve kuralların ülkede herkes için geçerli olduğu, kimsenin de bu kurallar üstünde olamayacağı kaydedilen açıklamada “Görev başında canla başla çalışan polisimizin yanında olduğumuzu belirtiriz” denildi.

(TAK)

Ana Sayfaya Dön

Durduran: “Laf Cambazlarına Paçayı Kaptırmamalıyız”

Durduran: “Laf Cambazlarına Paçayı Kaptırmamalıyız” Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Sekretarya üyesi Alpay Durduran BM konvansiyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir