Ana Sayfa / Yaşam / Bilim & Teknoloji / NASA Başkanı Plüton Tartışmasını Yeniden Alevlendirdi

NASA Başkanı Plüton Tartışmasını Yeniden Alevlendirdi

NASA Başkanı Plüton Tartışmasını Yeniden Alevlendirdi

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) Başkanı Jim Bridenstine, Plüton’un statüsüyle ilgili uzun yıllardır süren ihtilafa müdahil olarak “Plüton, gezegen olarak değerlendirilmeli.” ifadesini kullandı.

Business Insider’ın haberine göre, Colorado Boulder Üniversitesinde Hava-Uzay Mühendisliği Bilimleri binasını ziyaretinde konuşan Bridenstine, “NASA yöneticisinin Plüton’a bir kez daha gezegen dediğini yazabilirsiniz. Ben buna inanıyorum çünkü böyle öğrendim.” dedi.

Bilim alanında hiç tecrübesi olmamasına rağmen ABD Başkanı Donald Trump tarafından NASA başkanı olarak aday gösterilen Bridenstine’i kongre üyeleri “deneyimsizlik olmak” ile eleştirmişti.

NASA yöneticilerinin genellikle ajans içinden veya benzeri askeri ya da bilimsel gelenekten gelen kişiler arasından atandığına işaret edilen haberde, Bridenstine’in ise eski kongre üyesi olduğuna ve daha önce donanma pilotluğu yaptığına atıfta bulunuldu.

ABD’li bilim adamı Clyde Tombaugh’ın 1930’daki keşfinden bu yana Plüton’un gezegen statüsünde olup olmadığına dair tartışmalar devam ediyor.

Ana Sayfaya Dön

Tatar: “Devlette Devamlılık Ve Adaleti Korumak Önemli… Konu Siyasallaştırılmamalı”

Tatar: “Devlette Devamlılık Ve Adaleti Korumak Önemli… Konu Siyasallaştırılmamalı” İçişleri Bakanlığı Sosyal Konut Projeleri bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir