Ana Sayfa / Kıbrıs / Nami: “Üst Dilimden Faturalandırma Söz Konusu Değil”

Nami: “Üst Dilimden Faturalandırma Söz Konusu Değil”

Nami: “Üst Dilimden Faturalandırma Söz Konusu Değil”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun dağıttığı son dönem faturaların yüksekliğinin 30 değil 39 günlük olmasından kaynaklandığını belirterek ancak süre arttı diye üst fiyat dilimine geçmenin söz konusu olmadığını açıkladı.

Nami, bir sonraki dönem faturalarının da 21 günlük olacağını kaydetti; “Halktan haksız kazanç elde edilmesi söz konusu değildir” dedi.

Türkiye’den kabloyla elektrik getirilmesi konusuna da değinen Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, projeyi ileri safhaya götürmek için ellerinden geleni yaptıklarını, güçlü iradelerini Türkiye’deki yetkililere ilettiklerini belirterek “Top Türkiye’de… KKTC üzerine düşeni yerine getirdi” diye konuştu.

Meclis Genel Kurulu’nda yüksek elektrik faturaları konusu ana muhalefet UBP Genel Başkanı Ersin Tatar tarafından gündeme getirildi; Tatar’ı yanıtlayan Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami açıklamalar yaptı.

NAMİ: “ÜST DİLİMDEN FATURALANDIRMA SÖZ KONUSU DEĞİL”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, elektrik faturalarında 30 gün yerine 39 gün ek tüketim yüzünden fiyatın bir üst dilime geçmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

Nami, dilimin artmasının söz konusu olmadığını kaydetti.

Nami, 30 günlük çıkan faturaların bu kez 39 günde çıktığını ancak haksız kazanç gibi bir iddianın doğru olmadığını, kurumun genel müdürünün detaylı teknik açıklamayı yaptığını kaydetti.

“BİR SONRAKİ DÖNEM 21 GÜNLÜK ÇIKACAK”

Bir sonraki dönemin elektrik faturalarının 21 günlük çıkacağına dolayısıyla rakamın düşük olacağını ifade eden Nami, “Halktan haksız gelir elde edilmesi söz konusu değildir” dedi.

(TAK)

Ana Sayfaya Dön

‘Federal Bir Çözüm Bulunması Mümkün Olmaktan Çıkmıştır’

‘Federal Bir Çözüm Bulunması Mümkün Olmaktan Çıkmıştır’ Başbakan Ersin Tatar, Hükümetin, Türkiye ile istişare ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir