Ana Sayfa / Magazin / Kim Milyoner Olmak İster’e Katılan Konuşma Engelli Ümmü Gülsüm Genç, Başarısı…

Kim Milyoner Olmak İster’e Katılan Konuşma Engelli Ümmü Gülsüm Genç, Başarısı…

Kim Milyoner Olmak İster’e Katılan Konuşma Engelli Ümmü Gülsüm Genç, Başarısı…

4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonucu konuşamayan 27 yaşındaki Ümmü Gülsüm Genç, Kim Milyoner Olmak İster’e katılarak soruları elindeki yazı tahtasıyla cevapladı. 125 bin TL ödül kazanan Gülsüm, hayat enerjisi ve başarısıyla Twitter’da gündem oldu.

ATV ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenen ve sunuculuğunu oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun üstlendiği Kim Milyoner Olmak İster’in son bölümünden bir ilk yaşandı. Konuşma yetisini kaybeden bir yarışmacı için format değiştirildi ve sorular yazı tahtası üzerinden cevaplandı. Hayata karşı duruşuyla ekran başındakileri kendine hayran bırakan Ümmü Gülsüm, Twitter’da da trendlerden listesine ismini yazdırdı.

SORULARIN CEVAPLARINI TAHTAYA YAZARAK VERDİ

Yarışmaya Artvin’den katılan ve Çevre Müühendisi olan 4 yaşındaki geçirdiği havale sonrası konuşamayan 27 yaşındaki Ümmü Gülsüm Genç, soruların çoğunu bilerek 125 bin TL’lik ödül kazandı. Kenan İmirzalıoğlu’nun sorduğu soruları elindeki tahtaya yazarak cevaplayan Genç, başarısıyla Twitter’da alkış topladı.

BAŞARISI TWITTER’I SALLADI

Ümmü Gülsüm Genç’in başarısını izleyen sosyal medya kullanıcıları, attığı tweetlerle Genç’i trend listesinde üst sıralara taşıdı. Twitter kullanıcıları, Ümmü Gülsüm için “Gülüşü tüm Türkiye’ye umut oldu”, “Ruhunun güzelliği yüzüne vurmuş” ve “Azmi hepimize örnek olmalı” gibi yorumlar yaptı.

Ana Sayfaya Dön

Hong Kong, Yeni Tip Koronavirüs Salgını Nedeniyle Alarmda

Hong Kong, Yeni Tip Koronavirüs Salgını Nedeniyle Alarmda Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde Vuhan’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir