Ana Sayfa / Kıbrıs / “İzcan Karantina Şartı Aranmadan, Yolcu Kabulüne Başlanması Yanlış Ve Tehlikeli”

“İzcan Karantina Şartı Aranmadan, Yolcu Kabulüne Başlanması Yanlış Ve Tehlikeli”

“İzcan Karantina Şartı Aranmadan, Yolcu Kabulüne Başlanması Yanlış Ve Tehlikeli”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’de koronavirüsü taşıyan hasta sayısının tavan yaptığı bir dönemde, karantina şartı aranmadan, yolcu kabulüne başlanmasının yanlış ve tehlikeli olduğunu belirtti.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, “Gelen yolcuya PCR testi yapmak yeterli değildir” ifadelerini kullandı.

İzcan, geçen süre içerisinde birçok insana hastalık bulaşabileceğini, hastanın takip ve kontrolünün  çok zor olacağını vurguladı.

İzcan, Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut’un, yoğun bakımdaki yatak sayısının yetersiz olduğunu, PCR laboratuvarında kit, tüp, swap ve personel olmadığını, olan cihazların az ve bozuk olduğunu, pandemi hastanesinin henüz temellerinin atılmadığını belirterek  acil önlem alınmasını talep ettiği bir dönemde, UBP – HP hükümetinin  yurtdışından yolcu kabulüne başlamasının kabul edilmez olduğunu vurguladı.

“Kaybedilecek her hayattan siz sorumlu olacaksınız” diyen İzzet İzcan, UBP-HP hükümetini, kararlarını yeniden gözden geçirmeye çağırdı.

İkinci bir kapanmanın, ülke ekonomisini bitireceğini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halkın kendini izole ederek, gerekli sağlık tedbirlerine önemle dikkat etmesini istedi.

tak

Ana Sayfaya Dön

Ekonomi, Maliye, Bütçe Ve Plan Komitesi Toplandı

Ekonomi, Maliye, Bütçe Ve Plan Komitesi Toplandı Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir