Ana Sayfa / Siyaset / Çavuşoğlu: “Özersay’la Kıbrıs Meselesindeki Güncel Gelişmeler Ve İkili İlişkilerimizi Değerlendirdik”

Çavuşoğlu: “Özersay’la Kıbrıs Meselesindeki Güncel Gelişmeler Ve İkili İlişkilerimizi Değerlendirdik”

Çavuşoğlu: “Özersay’la Kıbrıs Meselesindeki Güncel Gelişmeler Ve İkili İlişkilerimizi Değerlendirdik”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya’da bir araya geldi.

Özersay, görüşmeyle ilgili olarak, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu ile, Doğu Akdeniz’de son dönemde Rum tarafının bölgedeki barışı olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikteki savunma ve askeri mahiyetteki adımlarını ve doğal gaz konusundaki hareketlerini ele aldık, bundan sonrasına ilişkin atacağımız adımları koordine ettik.

Sayın Çavuşoğlu’nun kısa süre sonra sayın Lute ile yapacağı görüşme öncesinde de görüş alış verişinde bulunma imkanımız oldu.”

ÇAVUŞOĞLU

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Kıbrıs meselesindeki güncel gelişmeler ve ikili ilişkileri değerlendirdiklerini belirtti.

Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çavuşoğlu, “KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Kıbrıs meselesindeki güncel gelişmeler ve ikili ilişkilerimizi değerlendirdik.” ifadesini kullandı.

(TAK)

Ana Sayfaya Dön

Herkes İçin Sanat Projesi’nin Açılış Etkinliği Yarın

Herkes İçin Sanat Projesi’nin Açılış Etkinliği Yarın Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) tarafından yürütülen Herkes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir