Ana Sayfa / Kıbrıs / Anadolu Ateşi 10.Okulla KKTC’de

Anadolu Ateşi 10.Okulla KKTC’de

Anadolu Ateşi 10.Okulla KKTC’de

102 ülke, 295 farklı şehirde 45 milyon seyirciye ulaşan ve 5000 den fazla canlı performans sergileyerek, sanat yolculuğu boyunca istikrarlı bir duruş gösteren Anadolu Ateşi, Lefkoşa M. Yusuf Galeria da hayata geçireceği dans akademisi ile çocukları, gençleri ve yetişkinleri dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan dün öğleden sonra Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeri’da Anadolu Ateşi Lefkoşa Akademi ve birlikte hizmet verecekleri Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM-Kıbrıs) salonunda basınla buluştu.

Basınla sıcak ve samimi bir ortamda hedeflerini paylaşan ünlü sanatçı Mustafa Erdoğan hedefleri konusunda şunları söyledi:

“ Anadolu Ateşi Dans Okulları; İstanbul Mecidiyeköy Trump Avm , Başakşehir Mall Of İstanbul Avm, Ataköy Aplus Avm, Beylikdüzü Torium Avm, Ankara Cepa Avm, Antalya Mall Of Antalya Avm, İzmir Westpark Avm, İzmit 41 Burda Avm ve Gaziantep Akademide 3500 öğrenciye eğitim veriyor. Şimdi de Lefkoşa Akademi ile 10. şubeye ulaşarak, her geçen gün ailesini büyütmeye devam ediyor. Kıbrıs Lefkoşa Akademi, Kıbrıs’ın ilk şubesi olma özelliğini de taşıyor”

Toplantıda KKTC de birlikte çalışacakları arkadaşlarını da tanıtan Erdoğan, dünya genelinde birçok araştırmalarla dans eğitimi alan çocukların derslerinde daha başarılı olduklarını, hayata daha kolay adapte olabildiklerinin kanıtlandığını anımsatarak çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı:

“ Kayıtların devam ettiği ve 12 Ekim 2019’da eğitimlerin başlayacağı Anadolu Ateşi Lefkoşa Akademi’de;
Çocuklar, gençler ve yetişkinler için farklı branş, program ve müfredatlarda kurs alternatifleri bulunuyor. Kursların içeriğinde, Anadolu Ateşi ve Kıvılcım repertuarının yanısıra teknik ve temel eğitimler de yer alıyor. (Klasik bale, Temel cimnastik) Ayrıca her yıl eğitimlerde, Modern Dans, Street Jazz, Hiphop, Dünya dansları vb. koreografiler de yer alıyor”

Kıbrıs’ta yer alacak 10. okulda da diğer okullardaki gibi çocukların her yıl bulundukları ülkeye özgü bir oyunu izleyici önünde sergileyeceklerini anlatan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs’ın kültür ve sanat hayatına katkı koyma amacındayız, şunu iyi biliyoruz ki buradan da dünyaya açılacak birçok çocuk ve genç olacak, çünkü biz burada çocuklara hayatın karşısında dansla, sanatla durabilmenin şifrelerini öğreteceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı.

(BRT/MAIL)

Ana Sayfaya Dön

“İlhak Konusunda Sorulan Soruya, Bu Korkunç Olur Dedim”

“İlhak Konusunda Sorulan Soruya, Bu Korkunç Olur Dedim” Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 3 televizyon kanalının ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir