Ana Sayfa / slide / Akar: Haklarımızdan Taviz Vermeyeceğiz, Gücümüzü Test Etmeyin

Akar: Haklarımızdan Taviz Vermeyeceğiz, Gücümüzü Test Etmeyin

Akar: Haklarımızdan Taviz Vermeyeceğiz, Gücümüzü Test Etmeyin

Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir üst rütbeye terfi eden personelin rütbe işaretlerinin verildiği törende konuşan Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadelenin yanı sıra Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs’taki faaliyetlerin de kararlılıkla devam ettiğini dile getirdi.

Akar, “Buralardaki hak ve menfaatlerimizden asla taviz vermeyeceğimizi, geri adım atmayacağımızı bütün dünyaya ilan ettik. Bu konuda bizi, gücümüzü, kuvvetimizi test etmeyin, yanlış hesap yapmayın.” diye konuştu.
“Kıbrıs ile ilgili 1974’te bulunduğumuz nokta ne ise bugün de aynı yerdeyiz.” diyen Akar, o gün nasıl yapılması gereken yapıldıysa benzer bir durumda yine bunun yapılacağından kimsenin şüphe duymaması gerektiğini ifade etti.

Akar Türkiye’nin uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğunu da vurguladı.

Bakan Akar, “Bizim uluslararası hukuka uyacağımızı söylememiz iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğunu belirtmemiz bir taviz, zafiyet değil. Diğer taraftan da hakkımızı, hukukumuzu çiğnetmeyiz dememiz de bir tehdit değil. Biz olayı olduğu gibi, tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor, herkesin hesabını buna göre yapmasını istiyoruz.” dedi.

(BRT/TRTHABER)

Ana Sayfaya Dön

İtalya’da Kovid-19 Nedeniyle İlk Ölüm

İtalya’da Kovid-19 Nedeniyle İlk Ölüm İtalya’da yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir